Daňové poradenství

Aktuálně 07/2013

Author
Kreston A&CE

Do rukou dostáváte naše letní číslo Daňového newsletteru na měsíce červenec a srpen. Možná jste si všimli, že design Daňového newsletteru je inovován. Snahou bylo dosáhnout jednotného vzhledu spolu s našimi webovými stránkami (http://www.ace.cz), na jejichž změnu jsme Vás upozorňovali v minulém čísle.

Věříme, že se Vám nový design bude líbit a budete-li mít jakýkoli návrh na změnu, ať už obsahu, designu či čehokoli jiného (např. návrh tématu), pak nás neváhejte kontaktovat. Další číslo našeho Daňového newsletteru můžete očekávat v průběhu měsíce září.

Chtěli bychom Vám s radostí oznámit, že našemu znaleckému ústavu A&CE Consulting, s.r.o. bylo rozšířeno znalecké oprávnění o přezkoumávání transferových cen (někdy označovaných jako převodních cen). Naši znalci jsou spolu s naším daňovým oddělením připraveni zpracovat posudky pro přezkoumání transferových cen, např. v souvislosti s cenami mezi spřízněnými osobami. V případě zájmu o dodatečné informace o této službě či o službu samotnou nás neváhejte kontaktovat.

V newsletteru Vám bude představen judikát Evropského soudního dvora, který se bude zabývat daní z přidané hodnoty a to konkrétněji místem plnění u skladovacích služeb.

V tomto našem čísle se můžete těšit na třetí a poslední díl pojednání o možnostech elektronické komunikace se správcem daně, resp. s orgány veřejné moci. Tentokrát jsme se zaměřili na komunikaci se zdravotními pojišťovnami.

Vzhledem k rostoucímu počtu daňových kontrol jsme se rozhodli zařadit mezi témata našeho Daňového newsletteru rovněž téma zabývající se daňovou kontrolou.

Nezbývá nic jiného, než abychom Vám popřáli klidnou a ničím nerušenou dovolenou a pěkné léto.

Použitelnost dokumentu

Veškeré informace uvedené v daňovém newsletteru mají pouze informativní a obecný charakter a nenahrazují odborné poradenství. Z tohoto důvodu nemůžeme převzít jakoukoli odpovědnost za jejich použití.

Ačkoli je při přípravě newsletteru věnována maximální péče, není možno vyloučit veškeré případné chyby, nepřesnosti a platnost poskytnutých informací. Další informace, upřesnění a konkrétní možnosti aplikace dané informace ve Vaší společnosti je nutno konzultovat individuálně s příslušnými poradci.Naši klienti