Transakční poradenství

Poradenství při nákupu a prodeji firem, či jejich částí

01 Postup prodeje
02 Postup nákupu

V případě prodeje jsme schopni zabezpečit komplexní servis počínaje odhadem aktuální tržní hodnoty prodávané entity, následně nalezením a výběrem vhodného kandidáta pro odkup předmětné společnosti a konečně i odborným dozorem celého průběhu transakce.

V případě nákupu poskytujeme ucelený servis v podobě výběru i oslovení vhodného kandidáta na trhu pro akvizici, následném odhadu jeho tržní hodnoty, včetně podpůrné argumentace pro tento kvalifikovaný odhad. Jsme rovněž připraveni poskytnout poradenský servis při vyjednávání o konečné prodejní ceně, včetně dozoru nad celou transakcí.

Pro zabezpečení odborného poradenství požadované kvality jsme vybaveni přístupem k finančně informačním databázím TP Catalyst a především REFINITIV (dříve Thomson Reuters). Využíváme rovněž mezinárodní sítě Kreston International, 10. největší finanční skupiny na světě, jejímž jsme dlouholetými členy.

  • Zjištění představ prodávajícího o základních parametrech prodeje, včetně indikativního odhadu prodávané entity (úvodní schůzka zdarma)
  • Průzkum trhu v českém i přilehlém zahraničním regionu a následné vytipování možných kupujících (s využitím informací z placených databází a ve spolupráci s partnerskými firmami)
  • Prezentace možných kandidátů – firem s potenciálním zájmem provést akvizici našeho klienta
  • Oslovení vytipovaných kandidátů a zahájení jednání o možné akvizici našeho klienta
  • Finalizace transakce s vybraným kandidátem

Napište nám

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se Zásadami ochrany osobních údajů.

  • Zjištění představ kupujícího o základních parametrech žádoucí entity (úvodní schůzka zdarma)
  • Průzkum trhu v českém i přilehlém zahraničním regionu a následné vytipování možných entit pro akviziční transakci (probíhá s využitím informací z placených databází a ve spolupráci s partnerskými firmami)
  • Prezentace možných kandidátů – firem vhodných pro akvizici naším klientem, vč. prezentace základních parametrů těchto entit i příslušného trhu, na němž vytipovaná společnost aktivně působí
  • Oslovení vytipovaných kandidátů a zahájení jednání o jejich možném odkupu/akvizici
  • Finalizace transakce s vybraným kandidátem

Napište nám

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se Zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi Vám pomůžeme!

Pavel

Ing. Pavel Neugebauer

Oceňování a znalecká činnost

+420 605 987 978

p.neugebauer@kreston.cz

Rostislav

Ing. Rostislav Čada Ph.D. MBA

Transakční poradenství

+420 739 183 915

r.cada@kreston.cz

Naši klienti