Služby

Naším cílem je být spolehlivým a důvěryhodným partnerem

Benchmarking - analýza trhu a konkurence

Jestliže znáš svého nepřítele a znáš-li i sám sebe, nemusíš se bát o výsledek stovky bitev.“  - zásada čínského generála Sun-c (cca 500 př. n. l.)

Proces „benchmarking“ spočívá ve zjištění pozice příslušné společnosti na trhu v rámci příslušného odvětví či regionu a rovněž ve zjištění předností i slabin této firmy. Následně je v rámci tohoto procesu provedeno srovnání klíčových parametrů hospodaření s relevantní konkurencí, přičemž je vyhodnoceno její postavení na daném trhu.  

Smyslem benchmarkingu je zjištění pozice vlastní společnosti na trhu a její zlepšení na základě srovnání s konkurencí a s důrazem na využití vlastních předností a potlačení vlastních nedostatků. Součástí zlepšení by mělo být i učení se od konkurenčních společností. 

Pro tento úkol disponuje společnost Kreston Consulting, s.r.o. kromě potřebného know-how i přístupem k placené databázi Thomson Reuters, resp. Refinitiv a dále pak k databázi TP Catalyst. S jejich využitím tak lze provést „benchmarking“ konkrétního podniku poměrně snadno a v krátkém časovém horizontu. 

Více o finančně informační databázi Thomson Reuters, resp. Refinitiv, je k nalezení zde.
 

Zpět na výpis služeb

Využíváme významné světové databéze

Mohlo by vás zajímat

Více článků

Naši klienti