Služby

Naším cílem je být spolehlivým a důvěryhodným partnerem

Nepřímé daně a cla

Pravděpodobně nejdůležitějšími nepřímými daněmi jsou spotřební daně a daň z přidané hodnoty. Pro většinu podnikatelů je však relevantní pouze daň z přidané hodnoty. Ta se díky neustálým změnám a působení právní úpravy Evropské unie (především v podobě směrnic a judikatury ESD) stává složitou a nepřehlednou.

Vzhledem k vysokým sazbám daně a této složitosti může mít jakákoli systémová chyba nedozírné následky na daňový subjekt. Není však třeba, abyste se věnovali studiu neustálých změn těchto daní, mnohem vhodnější je přenechat tuto práci odborníkům a věnovat se vlastnímu podnikání. Daňoví poradci Kreston A&CE jsou připraveni Vám pomoci.

Nezanedbatelnou výhodou našich daňových poradců je právě znalost evropské legislativy i výjimek jednotlivých členských zemí tak i znalost správních procesů finanční správy.

Jsme připraveni Vám pomoci s jakýmkoli problémem, který se týká nepřímých daní, a to nejen v běžných problémech, ale i v řízeních před správci daně či v daňových sporech. Pokud si nejste jisti jakýmkoli systémovým problémem, pak jsme Vám připraveni zpracovat závazné stanovisko, které značně eliminuje Vaše rizika.

Daňové poradenství Kreston A&CE v oblasti nepřímých daní a cel zahrnuje zejména:

  • Registrace a správa DPH a spotřební daně.
  • Zpracování přiznání k DPH a záznamní povinnosti.
  • Zpracování kontrolního hlášení a souhrnného hlášení.
  • Zastupování zahraničních subjektů při zpětném vracení české DPH, resp. českých společností při vracení DPH ze zemí EU.
  • Prověrka DPH či cel za účelem maximálního využití nároku na vrácení DPH či cel a dosažení maximálních úspor.
  • Poradenství při užití jednotlivých celních předpisů resp. aplikaci spotřebních daní.
  • Poradenství v oblasti výkazů Intrastat.
     
Zpět na výpis služeb

Mohlo by vás zajímat

Více článků

Naši klienti